Το τεύχος του περιοδικού Marketing Week που κυκλοφόρησε στις 30 Ιανουαρίου 2017 φιλοξενεί εκτεταμένο και ενδιαφέρον αφιέρωμα στην εταιρική υπευθυνότητα με γενικό τίτλο "όταν οι εταιρείες προσφέρουν Γνώση".
Tο ΙΒΕΠΕ-ΣΕΒ ήταν εκεί:
Θέκλη Πουλούκη, Γενική Διευθύντρια ΙΒΕΠΕ-ΣΕΒ "Η πιο ανταποδοτική δράση μιας επιχείρησης προς την κοινωνία"
[Οι επιχειρήσεις στην Ελλάδα έχουν αποδείξει ότι αντιλαμβάνονται το ρόλο τους ως υπεύθυνων πολιτών, ανταποκρινόμενες στις έκτακτες ανάγκες της κρίσης. Μέσα από τη δράση τους, προκύπτει μία ενδιαφέρουσα παράμετρος, η οποία συνάδει με το στρατηγικό τρόπο με τον οποίο προσεγγίζουν την πραγματικότητα: Η προσπάθεια επιμόρφωσης, κατάρτισης και γνωστικής υποστήριξης της κοινωνίας.] Marketing Week 30.01.2017